Náš fotoklub

Na rozdíl od koncertů , divadel a estrád  na výstavách diváci neaplaudují , když se jim něco líbí. Ani působivé výtvarné dílo s nimi necloumá tak ,aby hvízdali a vstávali ze sedadel.
Fotografie patří k těm sdělením,které působí na naše smysly tiše.
Pokud působí.
Petr Pohanka, zakladatel Klubu přátel fotografie Karlovy Vary

Málokdo ví …

 
že v Karlových Varech existuje Klub přátel fotografie.
Klub přátel fotografie Karlovy Vary (zkratkou KPF KV) vznikl v září 2004 z popudu a iniciativy dlouholetého člena Svazu českých fotografů pana Petra Pohanky jako nezávislé společenství zájemců o fotografii. Činnost všech členů KPF KV je dobrovolná , jsme otevřený spolek.

 
Málokdo ví …
… že KPF KV pořádá každoročně několik výstav, ať už klubových nebo autorských. Naše fotografie bylo možné shlédnout například na ochozu Vřídelní kolonády, v divadle Husovka, v galerii Duhová paleta, v kavárně Café Freedom, v krajské knihovně, ale i v Sokolově, Nejdku nebo Oberwiesenthalu.
 

Málokdo ví …
… že k 10. výročí jsme se v roce 2014 rozhodli expandovat i mimo region. Přihlásili jsme se do již 53. ročníku Mapového okruhu Nekázanka.
A naše premiéra byla nadmíru úspěšná.
Absolutní vítězství získala fotka našeho kolegy.
A celkové vítězství mezi kluby získal i náš fotoklub.
S tím opravdu nikdo z nás nepočítal, o to větší byla naše radost.

 
Málokdo zná …
… mapové okruhy.
Proto malá vsuvka pro nezasvěcené.
Mapový okruh rovná se soutěž fotoklubů z celé České republiky i ze Slovenska, kdy si mezi sebou (v předem domluveném kruhu) posílají soubory fotografií a vzájemně si je hodnotí.
Nekázanka rovná se pražský fotoklub, který založil jeden z nejstarších mapových okruhů a po kterém se tento mapový okruh jmenuje.
 

 
A protože ten, kdo dočetl až sem, už ví a zná, tak na závěr už jen malá pozvánka.
Pokud rádi fotografujete, nebojte se přijít mezi nás. Scházíme se každé druhé a čtvrté úterý v měsíci v 18 hodin v zasedací místnosti Karlovarské vodárenské společnosti – Vodakva a.s. (Doubí, konečná stanice linky MHD č. 6).

 
 
 
Jana Hrnková, členka Klubu přátel fotografie Karlovy Vary
 

Téma klubové soutěže

Tématem čtvrtletní soutěže pro první čtvrtletí roku 2020 jsou tentokrát GEOMETRICKÉ TVARY.

Členové

Přijďte mezi nás

Jsme otevřený spolek, proto je tu malá pozvánka.
Pokud rádi fotografujete, nebojte se přijít mezi nás. Scházíme se každé úterý v prvním a třetím týdnu v měsíci v 18 hodin v zasedací místnosti Vodáren a kanalizací Karlovy Vary – Vodakva a.s. (Doubí, konečná stanice linky MHD č. 6).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one